Nem is gondolnád, hogy mennyi problémáért lehet felelős a szervezetünkben felhalmozódott nehézfémek jelenléte.
Megbénítja a sejtlégzést és ezzel elpusztítja a sejteket. A nehézfémek beépülnek a test szöveteibe a szervezetünkben, a májban, a vesében, a szívben, a gerincben, az agyban és roncsolják az idegrendszert, a sejtek metabolikus, enzimatikus és egyéb tevékenységeit, gyengítik az immunrendszert. A nehézfémek szabad gyököket teremtenek, és ennek következtében károsítják az erek falát és az agy vérellátásának önszabályozását. Ez oda vezethet, hogy ezek a természetes gátak átjárhatóbbá válnak, és ezért további nehézfémek és idegmérgek jutnak az idegrendszerünkbe. A napi nehézfémterhelés ellen sokat tehetünk, ha aktívan segítjük méregtelenítő szerveink – a máj, a vesék, a nyirokrendszer, a tüdő és a bőr – mindennapos munkáját.
Nehézfémek
A nehézfémek definícióján folyamatosan megy a vita, alapvetően a toxikusság és a sűrűség az, ami alapján besorolják ebbe a csoportba a különböző fémeket.
- Higany,
- ólom,
- arzén,
- kadmium,
- arany,
- ezüst,
- vas, réz, cink (ezek un. nyomelemek, amelyek kis mennyiségben jó, ha a szervezetünkben megtalálhatóak, nagy mennyiségben szintén mérgezőek lehetnek),
- kobalt, nikkel,
- alumínium (általában a könnyűfémekhez sorolják, de néha ezt is idesorolják),
- …
A gyakorlatban általában a higany, ólom, arzén és kadmium jelenti a veszély fő forrását.
Jó kérdés, hogy hogyan juthatnak a szervezetünkbe a nehézfémek?
Sajnos 1000 féle módon, gyakorlatilag szinte elkerülhetetlen.
- Önmagában a városi szennyezett levegő belélegzésével,
- az ivóvíz, illetve egyéb italok és élelmiszerek fogyasztásával,
- dohányzással,
- drogok fogyasztásával,
- tengeri- és vízi állatok fogyasztásával,
- élelmiszeripari adalékanyagok, tartósítószerek és színezőanyagok révén,
- az elektroszmog által,
az élelmiszerek csomagolásából,
- permetezőszerekből, védőoltásokból, gyógyszerekből, tisztítószerekből, elemekből,
- fogászati anyagokból (pl amalgám fogtömés, híd, korona, fém fogszabályzó),
- fém ékszerek viselésével,
- fémekkel való munka által (ötvös),
- kipufogógázból,
- kozmetikai termékekből (arckrém, hajfesték, szemceruza, dezodor…), festékekből, lakkokból…
Minden egyes európai ember szervezetébe minden nap átlagosan 200 mikrogramm ólom kerül be az ivóvízzel, a táplálékkal és a levegővel. A legtöbb ólom a csontokban halmozódik fel. A csontátépülés- és leépülés idején, például a változás korában a csontokban évtizedek óta halmozódó ólom viszonylag rövid idő alatt visszakerül a test többi részébe. Ez magas vérnyomáshoz, depresszív hangulatokhoz és további panaszokhoz vezethet.
Egy felnőtt átlagban 50 mg aluminiumot eszik meg naponta…
Ráadásul magzati korban a méhlepényen keresztül, csecsemőként pedig szoptatáskor nehézfémeket vehet át a csecsemő az édesanyja szervezetéből.
Mit okozhat a nehézfém terhelés?
Sokmindenkivel előfordult már, hogy hetek, hónapok, akár évek óta járja az orvosokat, de a problémájának bizony nem találják az okát. Még csak nem is gondolunk arra, hogy nehézfémek terhelik a szervezetünket és ez okozhatja a gondot. Eszünkbe sem jut, hogy például a régi töméseink bizony amalgámból vannak. Ugyan sokkal tartósabbak, mint a mostani gyönyörű ártalmatlan fehér tömések, de mérgezőek, különösen hosszútávon és ha sok van belőlük. Javaslom mindenkinek szépen lassan kicseréltetni az amalgám töméseit, de ezzel még nincs vége, ne feledkezzünk meg a nehézfémek kivezetéséről sem.
Teljességre való törekvés nélkül nézzünk meg néhány betegséget, amikért a bennünk felhalmozódott nehézfémek is lehetnek felelősek.
- Gombás fertőzések, pl. Candida gomba elszaporodása (higany).
- A migrén kiváltójaként is szóba jöhet.
- Nehézfém lerakódás miatt nem termel a pajzsmirigy TSH-t.
- Idegrendszeri panaszok, fáradékonység, ingerlékenység.
- Autizmus – sok esetben megemelkedett higanyszintet mutatnak ki az autistáknál.
- A mindeddig megmagyarázhatatlan eredetű Alzheimer-kór egyik tényezőjeként is aposztrofálják.
- Sclerosis multiplex – a betegség okai még nem tisztázottak egyértelműen, de komoly jelek mutatnak arra, hogy a kialakulásában komoly szerepet játszhatnak a nehézfémek.
- Különféle tüdőbetegségek (kadmium).
- Immunrendszer gyengülése (higany, kadmium).
- Stressztűrő képesség csökkenése (higany).
- Férfiak nemzőképességének csökkenése (ólom).
- Nőknél meddőség (ólom).
- Izom- és csontfájdalmak (ólom).
- Ízületi gyulladás (kadmium).
- Máj és vesefunkció-zavar.
- Magas vérnyomás, szívinfarktus (ólom, higany).
- Hajhullás, köröm- és bőrproblémák (ólom).
- Emésztőrendszeri zavarok (ólom, higany).
- Reflux (higany).
- Rák (higany)…
Nehézfémek kimutatása
Hogy honnan tudhatod, hogy vannak-e nehézfémek a szervezetedben? Biztos lehetsz benne, hogya vannak, hiszen ebben a 21. századi világunkban egyszerűen kikerülhetetlen, hogy a napi fogyasztásunkkal és egyéb fent említett tényezőkkel ne jusson be a szervezetünkbe ez a sok méreg. A kérdés csak az, hogy nálad okoz-e problémát. A nehézfémek lerakódnak a szerveinkben, csontjainkban, az agyban, zsírszövetben, ezért a szennyezések többségét csak frissen a szervezetbe kerülésük után lehet a vérből, vizeletből, nyálból kimutatni. A régóta lerakódott nehézfémekre azonban ezekkel a módszerekkel nem kapunk választ sem a mennyiséget illetően, sem a hollétükre vonatkozóan.
Többféle módszer is létezik, a hajtól a vér vagy a vizelet vizsgálatáig, de a higany még a körömből is kimutatható. A hajunk, a vizeletünk és a körmünk állapota, összetétele a szervezetünk méregtelenítési munkáját is tükrözi. Ezeknek a vizsgálatával azonban csak korlátozott lehetőség nyílik a test nehézfém terhelésének kimutatására.
A teljes nehézfém terhelés kimutatásának egyik lehetősége az úgynevezett provokációs teszt. A páciensnek kelátképzőket adnak be, olyan gyógyszereket, amelyek „kiúsztatják” a szervezetből a nehézfémeket. Utána a kiválasztott fémeket a vizeletből elemzik.
Különböző természetgyógyászati módszerekkel is kimutatható a nehézfém terhelés, pl. az általam végzett műszeres állapotfelméréssel. Állapotfelmérés során megnézzük, hogy mely szerveidet milyen nehézfémek terhelik. Utána pedig szépen kivezetjük őket.
A nehézfémek kiürülése a szervezetből
A testünkbe jutó szervetlen fémek maguktól nem tudnak kiürülni, mivel a nehézfémek feleződési ideje és ürülése a szervezetből hosszú folyamat, akár 20-30, néha pl az ólom esetében akár 90 év is lehet. Szóval simán hozhatjuk akár a nagyszüleinktől is. A nehézfémek – pl.: ólom, higany – normális úton, a veséken és bélrendszeren át nehezen vagy egyáltalán nem üríthetők ki, ezért elraktározódnak a szervezetben. Muszáj, hogy tegyünk valamit, mert mint látjuk maguktól nem távoznak, ellenben bajt okoznak.
Candida gomba, mint “átmeneti” megoldás?
A szervezet mindig az egyensúlyra törekszik. Ha valahol támadás éri, ellentámadást indít a saját eszköztárával, hogy kiegyenlítsen. Így történik a túlzott nehézfém lerakódásnál is. Tekintettel arra, hogy a nehézfémek természetes kiürülése rendkívül hosszú folyamat, ezért a szervezetünk próbálja megkötni és szerves anyaggá alakítani őket. Ehhez a gombákat, konkrétan a candida gombát hívja segítségül. Az immunrendszerünk inkább “megengedi” a candida termelődését, csak hogy megkösse a nehézfémeket, de legfőképpen a higanyt. Ez aztán ismét lehetővé teszi a sejtlégzést, viszont a candida gomba nagy mennyiségű tápanyagot von el a szervezettől és mérgező salakanyagok kibocsátásával számos új betegséget okoz, amit aztán megint kezelnünk kell. Ezért írom, hogy ez csak „átmeneti” megoldás. Miután a szervezetünk nem tud egyedül megküzdeni a nehézfémekkel, nem árt, ha besegítünk.
Végleges megoldás
A méregtelenítésnek mindig 2 szakasza van:
- az elsődleges méregtelenítés (amikor először csináljuk) és
- a fenntartó méregtelenítés.
Elengedhetetlen azonban legelőször is pl. az amalgám tömések kicseréltetése (lehetőleg ne egyszerre, ha sok van, mert nagyon megterhelheti a szervezetet), illetve a fent felsorolt okok, termékek viszonylagos kerülése, vagy a használatuknak csökkentése, a későbbiekben pedig a rendszeres nehézfém méregtelenítés, azaz kivezetés és nem utolsósorban a megelőzés.
Nézzük mit tehetünk a nehézfémek eltüntetése érdekében!
3 thoughts on “Nehézfémek kivezetése a szervezetünkből”
T.Mária vagyok nekem problémáim vannak. mi történhet ha Kapszulát veszek igénybe segítségképpen.
az orvosi vizsgálatok nem találnak semmit.Pajzsmirigy vizsgálat volt.azt mondta az orvos minden rendben. de nem bírom a tömeget.sokat stresszelek. Migrénes fej fájás gyötör. S.T.B.
Kedves Mária! Kérem, vegye fel velem a kapcsolatot, mert így látatlanban ennyi információból nem tudok komoly segítséget nyújtani. A Kapcsolat fülön talál e-mail címet, FB elérhetőséget, vagy mobilszámot. Köszönöm
Nagyon részletes útmutató!