Előfordult már, hogy
- nem láttad a kiutat egy élethelyzetből?
- nem tudtad, hogyan, merre tovább?
- nem tudtad, hogy hogyan legyél egyszerre anya/apa, feleség/férj, nő/férfi és akár vezető is egyben?
- nem tudtál kiállni magadért? nem tudtál nemet mondani?
- úgy érezted, hogy "nem vagy elég jó"?
- nem volt bátorságod meghozni egy döntést?
- nincs időd semmire?
- csupa stressz az életed?
- kiégettnek érezted magad, elvesztetted a motivációdat?
Hányszor, de hányszor éreztem már én is, hogy nincs tovább. Már mindent kipróbáltam és mégis egy helyben toporogtam. Eltévedtem egy sötét erdőben.
Nem tanultuk meg, hogy hogyan éljünk, hogyan kezeljük az érzéseinket és hogyan figyeljünk oda magunkra és másokra, hogyan képviseljük az érdekeinket, hogyan kommunikáljunk, hogyan lehet helyzeteket átértékelni, másik nézőpontból megvizsgálni és még sorolhatnám, hogy mennyi mindent nem tudunk, ami egy egészséges élethez szükségeltetik. Ezeket mind-mind az életünk során tanuljuk meg.
Amikor azonban elakadunk, akkor a magánéletünkben is szükségünk lehet egy kívülálló szakemberre, aki segít nekünk abban, hogy más szemszögből is ránézhessünk egy helyzetre, hogy azt megoldhassuk. Ebben segít a life coach, ebben segítek én. Mint egy frissítő zápor, úgy hat a testre, a lélekre és a szellemünkre. Hirtelen kitisztul az ég, meglátjuk a megoldást és a kusza, sötét erdőből egy napsütötte mező lesz. Most már messzire ellátunk és lelkesen, újult erővel vágunk neki az előttünk álló útnak.
A coach fogalmáról és a coaching folyamatáról itt olvashatsz bővebben.
Milyen területeken segíthet a life coaching?
- nehéz élethelyzetek megoldása,
- konfliktusok, elakadások feloldása,
- életszerepek közötti egyensúly megtalálása,
- kommunikáció fejlesztése,
- az öröm gyakoribb és jobb megélésének elősegítése,
- önismereti fejlődést biztosít,
- önbizalomhiány,
- kreativitás fejlesztése,
- meglévő lehetőségek jobb kihasználása,
- önértékelés és társas kapcsolatok javítása,
- döntésképtelenség,
- stresszkezelés.
A life coaching során a katalizátor szerepét töltöm be, kérdéseimmel és eszközeim használatával felnyitom a szemedet, hogy a fenti kérdésekre megtaláld a saját válaszaidat és aztán elegendő bátorságot gyűjts, hogy a tettek mezejére lépj és megvalósítsd céljaidat.
A sikeresség a magánéletben mindenkinek mást jelent, de a legtöbb ember elsősorban a külvilágtól teszi függővé. Azt figyeljük, hogy mások mit ítélnek meg sikernek és vajon elegen megdícsértek-e már engem, mert ha igen, akkor talán én is sikeresnek tartom majd magam. Az én nézőpontom szerint a siker, a boldogság belüről fakad. A kérdés az, hogy ÉN képesnek tartom-e magam arra, hogy bármit elérjek, és ezért meg is teszek-e mindent. Ha én sikeresnek, boldognak látom magam, akkor a külvilág is sikeresnek, boldognak lát majd engem. Milyen más, ugye? Az egyik látszólag a külvilágtól függ, az utóbbiért viszont úgy tűnik, hogy csak Mi vagyunk egyedül a felelősek. Ezt nem szoktuk szeretni. Könnyebb ujjal mutogatni a másikra. "Miatta nem sikerül, ő a felelős."
Nézzük mi is lehet a boldogság receptje: végy egy-egy adag belső békét, (ön)elfogadást és (ön)szeretetet, egy nagy adag önismeretet, fűszerezzük meg konkrét, reális célokkal és tegyünk hozzá még egy nagy adag tenni akarást, hogy végül is az önmegvalósítás mezejére lépjünk.
Az én felfogásomban nem csak egy testből állunk. Testi, lelki, szellemi lények vagyunk. Csak akkor leszünk sikeresek, boldogok, ha erről sosem feledkezünk meg. Mindhárom részünket táplálnunk kell, mindhárom egészséges, harmónikus fejlettségére szükségünk van.
Meggyőződésem, hogy csak akkor leszünk boldogok, ha Önmagunkat rendbe tesszük.
Most már ne habozz! Gyere és találjuk meg együtt, hogy Te mitől leszel boldog és kiegyensúlyozott!